Rīgas Baleta skolas audzēknes iegūst medaļas 36. Starptautiskajā Grasas Klasiskās dejas konkursā

Mākslu izglītības kompetences centra “Nacionālā Mākslu vidusskola” Rīgas Baleta skolas audzēknes ir ieguvušas godalgotas medaļas 36. Starptautiskajā Grasas Klasiskās dejas konkursā (Concours International de Danse Classique de Grasse) Francijā. Konkurss ir viens no senākajiem baleta konkursiem pasaulē un pulcē talantīgus jaunos dejotājus no visas pasaules, un šogad tas norisinājās jau 36. reizi no 27. līdz 29. oktobrim Francijas pilsētā Grasā. Konkursa nozīmību apliecina tā pieaugošā reputācija, dalībnieku augstais profesionālais līmenis un žūrijas starptautiskā atpazīstamība.

Latviju un Rīgas Baleta skolu konkursā pārstāvēja II kursa klasiskās dejas audzēknes – Līva Sofija Šēfere, Enija Enkuzena, Māra Marija Markus un 5. baleta klases audzēkne Veronika Reznichenko. Līva Sofija Šēfere un Māra Marija Markus ir ieguvušas sudraba medaļas un Veronika Reznichenko – bronzas medaļu. Māra Marija Markus ir saņēmusi arī Prix du jury – žūrijas simpātijas balvu. Audzēknes konkursā piedalījās ar divām klasiskās dejas variācijām un vienu laikmetīgās dejas variāciju.

Konkurss dod iespēju jauniem talantīgiem dejotājiem demonstrēt savas dejas tehnisko, māksliniecisko un muzikālo izpildījumu klasiskās dejas un laikmetīgās dejas kategorijās. Konkursa dalībniekus vērtēja kvalificēti un starptautiski pazīstami dejas eksperti.

Audzēknes konkursam sagatavoja Rīgas Baleta skolas klasiskās dejas pedagoģes – Zane Lieldidža-Kolbina un Indra Lapšina. Laikmetīgās dejas horeogrāfijas veidoja Elza Leimane un Dmitrijs Gaitjukevičs.

Iepriekš ar šādu prestižu apbalvojumu Latvija varēja lepoties Rīgas Baleta skolas audzēkne Laura Grieta Grīnberga, kas 2018. gadā konkursā ieguva zelta medaļu, un Alise Prudāne-Spridzāne, kas zelta medaļu “Concurs International de danse classique de Grasse” izcīnīja 2009. gadā, un šobrīd ir Latvijas Nacionālās operas baleta soliste.

30.10.2023