MIKC “Nacionālā Mākslu vidusskola” Rīgas Baleta skola izdod gāmatu “Rīgas Baleta skolai 90”

Šī gada 20. jūnijā plkst. 13.00 MIKC “Nacionālā Mākslu vidusskola” Rīgas Baleta skolā norisināsies skolas 90 gadu jubilejai veltītas grāmatas “Rīgas Baleta skolai 90” atklāšanas pasākums.

“Talantīgs, zinošs un prasmīgs Rīgas Baleta skolas audzēknis kļūst par emocionāli un tehniski spēcīgu baletdejotāju Latvijas Nacionālajā operā un baletā un bieži atgriežas savā skolā kā pedagogs, lai nodotu savu dejotāja pieredzi, dzīves laikā uzkrātās zināšanas un mīlestību pret baletdejotāja profesiju jaunajiem audzēkņiem. Rīgas Baleta skola ir veiksmes stāsts, kas turpinās jau 90 gadus un tagad iemūžināts grāmatas lappusēs. Tas ir stāsts ar nākotni, un beigas tam nav paredzētas,” tā Agnese Andersone, Mākslu izglītības kompetences centra “Nacionālā Mākslu vidusskola” Rīgas Baleta skolas vadītāja.

MIKC “Nacionālā Mākslu vidusskola” Rīgas Baleta skola ir vienīgā valsts profesionālā baleta skola Latvijā, kas lepojas ar gandrīz gadsimtu senām tradīcijām un sagatavo baleta māksliniekus Latvijas Nacionālajam baletam.

Jau deviņdesmit gadus Rīgas Baleta skola kalpo par stabilu atspēriena punktu dejas brīnuma radīšanai. Skolā tiek kaldināti talanti, kas vēlāk kļūst par Latvijas Nacionālā baleta māksliniekiem, gūst panākumus starptautiskos baleta konkursos un tiem aplaudē ne tikai skatītāji Latvijā, bet arī visā pasaulē.

Uz grāmatas atklāšanas pasākumu 20. jūnijā plkst. 13.00 Rīgas Baleta skolā aicināti visi interesanti.

Grāmatas izdevējs: MIKC “Nacionālā Mākslu vidusskola” Rīgas Baleta skola

Grāmatas autores: Gunta Bāliņa, Regīna Kaupuža

Grāmatas māksliniece: Ieva Upmace

Grāmata iespiesta tipogrāfijā “Ulma”

Grāmata izdota, pateicoties Latvijas Republikas Kultūras ministrijas finansiālam atbalstam.

           

 

             

30.06.2023